انواع درخت قهوه

درخت قهوه

انواع درخت قهوه

درخت قهوه چیست

قهوه از دانه های درختی کوچک از جنس کافیه می آید و اگر چه تا حدی شگفت انگیز است، قهوه یک میوه محسوب می شود. این گیاه یک درخت با برگ های همیشه سبز و یک ساقه اصلی است که می تواند تا ده متر ارتفاع رشد کند ، همچنین این درخت میتواند در جنگل های وحشی نیز رشد داشته باشد.

این درخت معمولا دو نوع دانه میدهد، دانه هایی که اکثر درختان میدهند Cherry نام دارد و برخی دیگر از درختان دانه های Bakery میدهند. در نوع Cherry میتوانیم دو نوع دانه مشاهده کنیم.

مهم است که Cherry قهوه را در نقطه ای کامل از بلوغ انتخاب کنید تا بتوانید طعم مورد نظر خودتان را از آن بیرون بکشید. بیشتر گیاهان قهوه هنگامی که به این نقطه می رسند به رنگ قرمز متمایل به سرخ می رسند و سپس آماده روند برداشت می شوند. از آنجا که گیاه قهوه در زمان های مختلف کشت می شود، فرآیند چیدن می تواند طولانی مدت طول بکشد.

گونه های درخت قهوه

عربیکا و روبوستا

بیش از 75 نوع قهوه شناخته شده وجود دارد. تقریبا 70 درصد از تولید قهوه در جهان از گونه Coffea Aradbica است که معمولا عربیکا “Arabica” نامیده می شود. Coffea Arabica اولین گونه کشت شده از درخت قهوه است و هنوز هم بیشترین رشد و کشت را دارد و بین مردم جهان طرفداران زیادی دارد. این به طور چشمگیری با کیفیت جامد به سایر قهوه های اصلی قهوه تجاری، کافیا کایفورا یا روبوستا برتر است.

Robusta، Coffea Canephora در حال حاضر تنها رقیب قابل توجهی در میان گونه های قهوه کشت شده به Coffea arabica است. روبوستا حدود 30 درصد از قهوه جهان را تشکیل میدهد. این نوع از قهوه رشد کمتری نسبت به عربیکا دارد و شرایط کشت آن سخت تر است.روبوستا، کافئین بالاتری نسبت به قهوه عربیکا دارد و تلخ مزه تر است. این ماده به عنوان پایه ای برای مخلوط قهوه فوری و برای مخلوط های ارزان قیمت قهوه تجاری پیش از استفاده استفاده می شود. معمولا در قهوه های ایتالیایی حدود 20 درصد قهوه روبوستا وجود دارد.

بیماری ها و آفت های درخت قهوه

بیماری های درخت قهوه

یکی از بیماری های شایع بین درختان قهوه، بیماری Hemileia Vastatrix است که اولین بار یک کشاورز برزیلی آن را در مزرعه خود کشف کرد و پس از مدت کوتاهی بین 70% مزارع برزیل شایع شد. این بیماری که در دسته قارچ ها قرار گرفته، درختان قهوه زیادی را نابود کرده و میتوان گفت این قارچ اصلی ترین رقیب کشاورزان است.

یکی از علائمی که میتوانید متوجه آن شوید، تکه تکه شدن برگ ها و ایجاد حفره های زرد روی برگ می باشد.

قارچ قهوه می تواند تا حدی با استفاده از اسپری های قارچ کش به موقع در فصل های مرطوب کنترل شود. گیاهان در بعضی از مناطق به ارتفاعات بالاتر و خنک تر از 1800 تا 2100 متر (6000 تا 7000 فوت) منتقل شده اند، که قارچ زنگ زدگی آن را دشوار می سازد، گرچه انتظار می رود گرم شدن کره زمین موجب گسترش بیماری به این مناطق شود. شواهدی وجود دارد که قهوه های سایه دار که به عنوان monocultures رشد نمی کنند، تا حدودی کمتر حساس هستند، چرا که فعالیت کشت محصولات کشاورزی در جنگل ها بسیار گسترش می یابد. علاوه بر این، انواع مقاومتی قهوه مثل Robusta (Coffea canefora) توسعه یافته است، اما قهوه های عربیکا بیشتر در معرض خطر ابتلا به این قارچ قرار دارند.

بهترین مکان کشت قهوه

مکان کشت قهوه

مزارع تقریبا مانند تاکستان می باشد. به طور معمول، قهوه را می توان از Tropic of Capricorn به Tropic of Cancer رشد داد  بین جنوب و بیشترین عرض جغرافیایی شمالی که خورشید می تواند به طور مستقیم برروی گیاه بتابد.

دامنه های آتشفشانی غنی از مواد مغذی، دشت های سرسبز و گسترده و جنگل های غنی استبرخی از مکان هایی است که درخت قهوه به راحتی در آن رشد میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *