یازده مورد از مزایای قهوه که حتی در مورد آنها اطلاعاتی ندارید!

مزایای قهوه

یازده مورد از مزایای قهوه که حتی در مورد آنها اطلاعاتی ندارید!

یازده مورد از مزایای قهوه که حتی در مورد آنها اطلاعاتی ندارید!

من میتوانم برای شما کلی مثال از خوبی های قهوه بزنم، اما بگذارید فقط نیمه پر لیوان را نبینیم، قهوه برای همه افراد مناسب نیست و خصوصا برای کسانی که مشکل کبدی دارند اصلا توصیه نمیشود. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما 11 مورد از مزایای قهوه را که حتی در مورد آن اطلاع ندارید یا معرفی کنیم.

مزایای قهوه به بیان ساده

 • کم کردن درد های عضلانی

دو فنجان اسپرسوی گرم میتواند درد عضلات شمارا تا 48% کاهش دهد، اگر باشگاه بدنسازی میروید، حتما قهوه بخورید و قهوه را از رژیم غذایی خودتان حذف نکنید.

 • افزایش دهنده میزان فیبر در بدن

همه ما در بدن خودمان نیازمند فیبر هستیم، هر فنجان قهوه، به طور متوسط دارای 20 تا 38 گرم فیبر است و شما با روزی یک فنجان قهوه میتوانید فیبر مورد نیاز بدن خودتان را تامین کنید.

 • محافظت کننده از سیروز کبدی

مرگ شتری است که در خانه همه ما خوابیده است، یکی از بیماری های کشنده و خطرناک که این روز ها بسیاری از مردم دچار آن میشوند، سیروز کبدی است. تحقیقات نشان داده است که قهوه میتواند جلوی رشد و نمو سیروز کبدی را بگیرد و حتی در برخی از آزمایشات، محققین موفق شده اند این بیماری را با قهوه درمان کنند.

 • خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کاهش می یابد

افرادی که 6 یا بیشتر فنجان در روز مصرف کرده اند خطر ابتلا به دیابت نوع دو در آن ها به میزان22 درصد کمتر شده است. دکتر فرانک هو از دانشگاه هاروارد نشان داد که ابتلا به بیماری دیابت نوع دو در هر فنجان قهوه مصرفی 9 درصد کاهش می یابد.

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر

شواهد قابل توجهی وجود دارد که کافئین و به طور کلی هر قهوه ای ممکن است در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند. مطالعات نشان میدهد که در ترکیبات قهوه نوعی فرمول است که میتواند جلوی پلاک مغزی را گرفته و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

 • خطرخودکشی و افسردگی را کاهش می دهد.

طبق تحقیقاتی که طی 10 سال برروی پرستاران خانم انجام شد، خطر خودکشی و افسردگی در پرستارانی که قهوه مصرف میکردند کمتر بود. مطالعه دیگری که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شد، دریافت که زنان که 4 یا بیشتر فنجان قهوه مصرف می کنند 20 درصد کمتر از افسردگی رنج می برند.

 • حفاظت در برابر بیماری پارکینسون

پاریکنسون طوری نیست که همه به آن مبتلا شوند و متاسفانه راه های جلوگیری زیادی ندارد، تحقیقات جدیدتر از سوئد نشان داد که قهوه نوشیدن خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد حتی زمانی که عوامل ژنتیکی وارد بازی می شوند.

 • مصرف کنندگان قهوه کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی اند

طی تحقیقاتی که محققان کره و ژاپنی انجام دادند، محققان کره ای دریافتند که کسانی که در مطالعه از 3 تا 5 فنجان قهوه در روز مصرف می کردند احتمال ابتلا به نشانه های ابتدایی بیماری های قلبی کمتری داشتند.

 • مصرف کنندگان قهوه دارای DNA قوی تر هستند

مطالعه ای که در مجله تغذیه اروپا منتشر شد نشان داد که مصرف کنندگان قهوه دارای DNA با یکپارچگی قوی تر هستند، زیرا گلبول های سفید خون قهوه مصرف کننده نمونه های بسیار کمتری از رشته های DNA رشته ای خود را دارند.

مزایای نوشیدن قهوه

مزایای نوشیدن قهوه

 • خطر ابتلا به اسکلروزیس کم می کند

خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروزیس پایین. تحقیقات اخیر نشان داد که حداقل 4 فنجان قهوه در روز ممکن است در مقابل پیشرفت و تکرار MS کمک کند. اعتقاد بر این است که قهوه از التهاب عصبی جلوگیری می کند که احتمالا منجر به پیشرفت بیماری می شود. این مطالعه در مجله اعصاب، جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی ایالات متحده آمریکا منتشر شده است.

 • قهوه خطر سرطان کولورکتال را کاهش می دهد

مصرف متوسط قهوه می تواند احتمال ابتلا به سرطان کولورکتال را تا 26 درصد کاهش دهد. این مزایای حفاظتی با مصرف بیشتر قهوه افزایش می یابد.

در صورتی که از این مقاله راضی بودید و خواستید قهوه بخرید و میل کنید تا از مزایای ان برخوردار شوید، از طریق وب سایت خرید قهوه| CoffeePulse میتوانید قهوه مورد نظر خودتان را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *